Filtry Envirco - pytania. - Filtry HEPA i ULPA ENVIRCO producent filtrów. Filtry dla czystych pomieszczeń.

Przejdź do treści

Menu główne:

PYTANIA

Najczęściej zadawane pytania dotyczące HEPA i ULPA filtrów Envirco

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy.

Jeśli masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi, prosimy o kontakt z nami.

Co to jest filtr HEPA i EPA, ULPA?
High Efficiency Particulate Air (HEPA) filtry usuwają cząsteczki od 0,3 mikrona i większych ze efektywnością 99,99%. Filtry te są wykonane z włókna szklanego. Otrzymany materiał jest składany w pofalowany sposób, przez co zwiększamy powierzchnię filtra. Do mocowania materiału w ramce wykorzystuje się termoklej dla zachowania regularnych odstępów między warstwami aby umożliwić równomierny przepływ powietrza między nimi.
Ultra Low Penetration Air (ULPA) filtry usuwają cząsteczki od 0,12 mikrona lub więcej, z wydajnością 99,9995%. Filtr ULPA tak jak filtr HEPA wykonany jest z włókna szklanego. Filtry Envirco odpowiadają wszystkim normom IEST.
Gdzie mogę znaleźć filtry wymienne do modelu MAC10?
Envirco dostarcza filtry zamienne do wszystkich modeli MAC10. Należy podać dane z tabliczki znamionowej lub prawidłowo zmierzyć model MAC10, w którym chcesz wymienić filtr lub skontaktuj się z nami.
Jak długo służy filtr HEPA?
W standardowym środowisku czystych pomieszczeń filtr HEPA może służyć od trzech do ponad pięciu lat. Życie filtrów HEPA zależy również od warunków w których pracują i częstotliwości wymiany filtrów wstępnych.
Po pewnym czasie przepustowość maleje a ciśnienie statyczne filtrów zwiększa się. Filtr należy wymienić w przypadku znacznego zanieczyszczenia i dużym wzrostem oporu filtra.
Na przykład, jeżeli filtr HEPA ustawimy na prędkość 0,45 m/s, ale osiągamy tylko 0,30 m/s, filtry HEPA należy wymienić.
Jak często trzeba zmieniać filtr wstępny?
W przypadku brudnego środowiska filtr wstępny należy wymieniać co trzy miesiące.
Częstotliwość wymiany zależy głównie od warunków w jakich pracuje filtr.
Czy filtr HEPA usuwają wirusy?
Tak. Według badań Langmuira można stwierdzić, że teoretyczna efektywność filtrów HEPA posiada minimum dla cząstek 0,3 mikrona i wzrostem efektywności dla cząstek większych niż 0,3 mikronów. Większość wirusów ma wymiary od 0,01 do 0,5 mikronów. W tym zakresie, filtry HEPA posiadają sprawność 99,99%.
Co to jest laminarny przepływ powietrza?
Laminarny przepływ powietrza - kontrolowany przepływ powietrza w określonej objętości przy stałej prędkości (0,45 m/s) w tym samym kierunku wzdłuż równoległych linii strumieniowych.
Jak mogę zamówić części zamienne?
Envirco dostarcza części zamienne do wszystkich produkowanych modeli. W celu określenia części modelu, proszę podać nazwę modelu lub numer seryjny (zazwyczaj znajduje się w pobliżu silnika przed filtrem wstępnym). Następnie należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem handlowym Envirco.
Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Wszystkie produkty są wysyłane z centralnego magazynu w Hamburgu, Niemcy. Jeżeli produkt jest dostępny na magazynie, to realizacja zamówienia trwa od 2 do 3 tygodni. Przesyłka ekspresowa – lotnicza za dodatkową opłatą. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z lokalnym przedstawicielem handlowym Envirco.
Jak wyobrazić sobie rozmiary w mikronach?
Mikron to jedna milionowa część metra. Przykładowo ludzki włos ma średnicę około 75 mikronów, a bakterie są wielkości od 0,35 do 10 mikronów. Najmniejsze cząstki, które ludzkie oko może zobaczyć to 50 mikronów.
Gdzie mogę znaleźć instrukcję do mojego modelu?
Możemy dostarczyć Państwu instrukcje obsługi dla modeli, które produkujemy. W celu prawidłowej identyfikacji, proszę podać numer modelu lub numer seryjny (zazwyczaj znajduje się blisko silnika przed filtrem wstępnym), nazwę identyfikującą model lub markę.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego