Czyste pomieszczenia - pytania. - Filtry HEPA i ULPA ENVIRCO producent filtrów. Filtry dla czystych pomieszczeń.

Przejdź do treści

Menu główne:

PYTANIA

Najczęściej zadawane pytania dotyczące filtrów wentylacyjnych MAC10 dla czystych pomieszczeń

Poniżej znajdują się niektóre z najczęściej zadawanych pytań, które otrzymujemy.
Jeśli masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi, prosimy o kontakt z nami.
Co to jest czyste pomieszczenie?
Czyste pomieszczenie (clean room) zapewnia kontrolowane, izolowane środowisko do obróbki materiałów wrażliwych na zanieczyszczenia lub ochrony środowiska przed niebezpiecznymi substancjami w kontrolowanym obszarze. Gęstość cząstek submikronowych i drobnych zanieczyszczeń powietrza wewnątrz czystego pomieszczenia podlega ostremu reżimowi kontroli poprzez filtrację (oczyszczania) powietrza. Kontrola zanieczyszczeń cząstkami stałymi jest procesem, a nie zdarzeniem. Zanieczyszczenia są generowane w sposób ciągły przez ludzi, przemysł, sprzęt i urządzenia różnego rodzaju i muszą być stale usuwane z czystych pomieszczeń.
Dopuszczalny poziom zanieczyszczeń jest określony poprzez klasę czystości dla wykonywanych operacji. W Stanach Zjednoczonych liczba cząstek na stopę sześcienną jest zwykle podawana jako "ocena klasy". "Klasa 1000" określa mniej niż 1000 cząstek o większych niż 0,5 mikrometra na stopę sześcienną.
Międzynarodowa norma ISO 14644-1 zapewnia bardziej dokładne określenie standardów.
Kontrola zanieczyszczeń wymaga kompleksowej kontroli środowiska w czystym pomieszczeniu. Środowisko w czystym pomieszczeniu to temperatura, ciśnienie, wilgotność, kierunek przepływu strumienia powietrza i specjalna filtracja i wszystkie te elementy powinny być podtrzymywane celem usunięcia zanieczyszczeń z czystego pomieszczenia. Źródła zanieczyszczeń należy eliminować w największym możliwym stopniu.
Podwyższone ciśnienie generowane przez filtr MAC10 w czystych pomieszczeniach
Do wytworzenia odpowiedniego ciśnienia najczęściej stosuje się samodzielny sufitowy filtr wentylacyjny HEPA/ULPA firmy Envirco modele MAC10XL i MAC10IQ dla wymuszonej filtracji powietrza w czystych pomieszczeniach. Tworzy to podwyższone ciśnienie wewnętrzne wyższe od ciśnienia atmosferycznego, co zmniejsza inwazję cząstek w momencie otwarcia drzwi, z drobnych pęknięć w ścianach, suficie, itp. Dzięki nadciśnieniu i laminarnemu przepływowi brudne powietrze usuwa się przez otwory umieszczone na poziomie podłogi do środowiska zewnętrznego. Dzięki temu otrzymujemy kontrolowane środowisko wewnątrz czystego pomieszczenia. Podwyższone ciśnienie zabezpiecza środowisko wewnętrzne czystych pomieszczeń.
W czystych pomieszczeniach, klasa czystości może być zwiększona poprzez dodanie filtra wentylacyjnego MAC10, a tym samym zwiększamy efektywność oczyszczania powietrza. Czyste pomieszczenie z nadciśnieniem może być zbudowane z twardych ścian wykonanych z wytrzymałego tworzywa sztucznego lub stali albo miękkich ścian wykonanych z elastycznych pasków z tworzywa sztucznego lub zasłon. W czystych pomieszczeniach wykonanych z twardych ścian dodając klimatyzatory, nawilżacze i osuszacze powietrza można kontrolować temperaturę i wilgotność, aby zapewnić komfort pracownikom, zabezpieczyć procesy technologiczne, wyeliminować ładunki statyczne.

Klasa

Norma
ISO

wymiana powietrza
w ciągu godz.

100000

ISO 8

5 - 48

10000

ISO 7

60 - 90

1000

ISO 6

150 - 240

100

ISO 5

240 - 480

10

ISO 4

300 - 540

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego