Firma ENVIRCO - historia producenta filtrów dla czystych pomieszczeń. - HEPA i ULPA filtry Envirco Polska.

Przejdź do treści

Historia Envirco

Korporacja Envirco już ponad 50 lat jest nowatorem w dziedzinie filtracji powietrza dla czystych pomieszczeń i produkuje pełną linię filtrów hepa i ulpa do systemów klimatyzowania i wentyłacji dla wielu branż przemysłu wymagających ultra czystych środowisk dla krytycznych technologii, w tym dla:
- mikroelektroniki
- sprzętu medycznego
- półprzewodników
- pamięci dyskowych
- nanotechnologii
- sprzętu laboratoryjnego
- rynku farmaceutycznego
- przemysłu spożywczego
- a także dla wielu innych branży
Znana swymi innowacyjnymi produktami i wysoką jakością, Envirco zaprojektowała i wyprodukowała pierwszy komercyjny czysty pokój, pierwszy laminarny strumień w chirurgicznej sali operacyjnej, pierwszą osobistą bezpieczną wentylację oraz pierwszy niskoprofilowy wentylacyjny HEPA (FFU).
Stała wiodąca pozycja w dziedzinie rozwiązań technologicznych, połączenia innowacyjnych idei i produkcji nowych wyrobów z nienagannym poziomem serwu i wsparcia, czynią firmę Envirco uniwersalnym dostawcą sprzętu do zapewnienia kontroli infekcyjnej na salach szpitalnych i zapobiegania rozpowszechniania różnego rodzaju zarazków w czystych pomieszczeniach na całym świecie.

Główne biuro i zakład produkcyjny korporacji znajduje się w USA.
W 2002 roku korporacja otworzyła swój zakład w Chinach na 40.000 stopach kwadratowych, a już w 2004 roku poszerzyła go do 80.000 stóp kwadratowych.

Obecnie firma Envirco jest jedną z trzech marek wchodzących w skład grupy Trion Indoor Air Quality (Trion IAQ), która należy do firmy będącej częścią segmentu biznesowego Building Technologies & Solutions (BT&S) firmy Johnson Controls Inc.

Johnson Controls Inc. (www.johnsoncontrols.com) jest światowym zdywersyfikowanym liderem technologicznym i zdywersyfikowanym, właścicielem wielu marek w dziedzinie urządzeń do klimatyzacji, wentylacji i oczyszczania powietrza, takich jak YORK, HITACHI, KRUGER, TITUS, RUSKIN, Koch Filter.
 
 W celu uzyskania informacji o Trion IAQ zapraszamy na stronę www.trioniaq.pl
©Copyright 2009-2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. Envirco, Division of TRION Indoor Air Quality
tel. +48 606 116 900
Wróć do spisu treści